مشخصات عکس کارت ملی

مشخصات عکس کارت ملی هوشمند

با توجه به مهلت کوتاه باقی مانده برای تعویض کارت ملی های قدیمی که تا پایان سال است بسیاری از افراد در تکاپو برای گرفتن کارت ملی هوشمند هستند.

مدارک لازم برای کارت ملی هوشمند اسناد پیچیده ای نیست. باید ابتدا به سایت www.ncr.ir مراجعه کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و واریز از طریق درگاه بانکی به مبلغ ۲۰ هزار تومان به شما رسیدی تحویل داده می شود که محل و ساعت مراجعه شما به دفاتر پیشخوان دولت را مشخص کرده است.

در هنگام مراجعه به دفاتر باید اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و موبایل را به همراه داشته باشید. نسخه چاپی رسیدی که از طریق سایت دریافت کردید هم باید همراهتان باشد.

مشخصات عکس کارت ملی هوشمند

به دلیل خاص بودن قالب عکس , عکس متقاضیان در اداره به صورت زنده گرفته خواهد شد و نیازی به ارائه عکس نخواهد بود. عکس برداری کارت ملی هوشمند جدید در زمان مراجعه شما گرفته خواهد شد که در همه دفاتر ثبت نام ، واحد عکس برداری مستقر است و به افراد پیشنهاد می شود با آمادگی کامل به دفاتر مراجعه فرمایید. عکس کارت ملی باید بدون روتوش، عینک و کلاه گرفته شود.

شرایط لازم برای گرفتن عکس آقایان این است که باید از پوشیدن لباس سفید, خودداری نمایند. همچنین برای خانوم ها همراه داشتن مقنعه الزامی است.

در گرفتن این عکس ها از رتوش و دستکاری عکس جلوگیری می‌شود و عکس گرفتن به صورت زنده احتمال جعل و جابجایی عکس را از بین می برد. از دیگر مزایای این کار احراز هویت متقاضی به نحو مطلوب تر است و اینکه و از تردد اضافی افراد به جهت تهیه عکس جداگانه جلوگیری می شود. هزینه تمام شده جهات عکس برداری برای متقاضی به جهت قیمت مصوب کمتر خواهد بود. همچنین انتقال ویروس و آلودگی ‌هایی از این قبیل به سامانه های کارت هوشمند ملی به حداقل می‌ رسد.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *