برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۸

برندگان نودمین جوایز اسکار

اسکار Oscars که به آن Academy Awards نیز گفته می شود، مراسمی به منظور اهدای جوایز سالانه آمریکا به بهترین آثار صنعت سینمای جهان است. جوایز این مراسم از سوی آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک اهدا می شود، این آکادمی توسط لویی بی میر مدیر استودیو مترو گلدوین مایر ایجاد شده است.

اولین مراسم اسکار در روز پنجشنبه، ۱۶ مه ۱۹۲۹ در هتل روزولت در هالیوود، کالیفرنیا برگزار شد. نودمین مراسم جوایز اسکار در سال ۲۰۱۸ در تئاتر دالبی، هالیوود، لس آنجلس در ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت پی.اس.تی برگزار شد. به وقت ایران این مراسم روز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۰ صبح انجام گرفت.

اغلب مراسم اسکار در ماه فوریه برگزار می‌ شود ولی امسال به دلیل بازی ‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ دیرتر برگزار شد، در روز یکشنبه ۴ مارس این برنامه با مجری گری کمدین معروف جیمی کیمل و تهیه‌ کنندگی مایکل دلوکا و جنیفر تاد برگزار شد. در ادامه با ما همراه باشید تا برندگان جوایز و نامزد های هر بخش را معرفی کنیم:

بهترین فیلم : شکل آب – گیرمو دل تورو و جی. مایلز دیل

برندگان جوایز اسکار 2018

سایر نامزد ها :

  • مرا با نامت صدا کن – پیتر اسپیرز، لوکا گوادانینو، امیلی جورجز و مارکو مورابیتو
  • تاریک‌ترین لحظات – تیم بوان، اریک فلنر، لیسا بروس، آنتونی مک‌کارتن و داگلاس اربانسکی
  • دانکرک – اما توماس و کریستوفر نولان
  • برو بیرون – شان مک‌کیتریک، جیسون بلوم، ادوارد اچ. هم جونیور و جوردن پیل
  • لیدی برد – اسکات رودین، الی بوش و اولین اونیل
  • رشته خیال – ژوان سلار، پل توماس اندرسن، مگان الیسون و دنیل لوپی
  • پست – ایمی پاسکال، استیون اسپیلبرگ وکریستی ماکوسکو کریگر
  • سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری – گراهام برادبنت، پیت زرنین و مارتین مک‌دونا

بهترین کارگردانی : گیرمو دل تورو – شکل آب

سایر نامزد ها :

  • کریستوفر نولان – دانکرک
  • جوردن پیل – برو بیرون
  • گرتا گرویگ – لیدی برد
  • پل توماس اندرسن – رشته خیال

بهترین بازیگر مرد : گری اولدمن – تاریک‌ترین لحظات در نقش وینستون چرچیل

برندگان جوایز اسکار 2018

سایر نامزد ها :

  • تیموتی شلمی – مرا با نامت صدا کن در نقش الیو پرلمن
  • دانیل دی-لوئیس – رشته خیال در نقش رینولدز وودکاک
  • دنیل کالویا – برو بیرون در نقش کریس واشینگتن
  • دنزل واشینگتن – جناب رومن جی. ایزرائیل در نقش رومن جی. ایزرائیل

بهترین بازیگر زن : فرانسیس مک‌دورمند – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری در نقش مایلدرد هایس

سایر نامزد ها :

  • سالی هاوکینز – شکل آب در نقش سالی اسپوزیتو
  • مارگو رابی – من تونیا هستم در نقش تونیا هاردینگ
  • سیرشا رونان – لیدی برد در نقش کریستین «لیدی برد» مک‌فرسون
  • مریل استریپ – پست در نقش کاترین گراهام

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : سم راکول – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری در نقش افسر جیسون دیکسون

سایر نامزد ها :

  • ویلم دفو – پروژه فلوریدا در نقش بابی هیکس
  • وودی هارلسون – سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری در نقش کلانتر بیل ویلوبای
  • ریچارد جنکینز – شکل آب در نقش گیلز
  • کریستوفر پلامر – تمام پول‌های جهان در نقش جی. پل گتی

بهترین بازیگر نقش مکمل زن : الیسون جنی – من تونیا هستم در نقش لاوونا گولدن

سایر نامزد ها :

  • مری جی. بلایژ – گل‌گرفته در نقش فلورنس جکسون
  • لسلی منویل – رشته خیال در نقش سیریل وودکاک
  • لاری میت کالف – لیدی برد ماریون مک‌فرسون
  • اکتاویا اسپنسر – شکل آب زلدا فولر

بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی : برو بیرون – نوشتهٔ جوردن پیل

سایر نامزد ها :

  • بیمار بزرگ – نوشتهٔ امیلی وی. گوردون و کمیل نانجیانی
  • لیدی برد – نوشتهٔ گرتا گرویگ
  • شکل آب – نوشتهٔ گیرمو دل تورو و ونسا تیلور
  • سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری – نوشتهٔ مارتین مک‌دونا

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی : مرا با نامت صدا کن – جیمز آیووری بر پایهٔ رمانی با همین نام نوشتهٔ آندره اسیمن

سایر نامزد ها :

  • هنرمند فاجعه – اسکات نوستاتر و مایکل اچ. وبر بر پایهٔ کتابی با همین نام نوشتهٔ گرگ سسترو و تام بیسل
  • لوگان – فیلم‌نامه از اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین; داستان از جیمز منگولد بر پایهٔ شخصیت‌های کمیک‌های مردان ایکس و مجموعه فیلم‌های آن
  • بازی مالی – آرون سورکین بر پایه خاطرات مالی بلوم
  • گل‌گرفته – ویرجیل ویلیامز و دی ریس بر پایهٔ رمانی با همین نام نوشتهٔ هیلاری جردن

بهترین فیلم پویانمایی : کوکو – لی آنکریچ و دارلا کی. اندرسون

سایر نامزد ها :

  • بچه رئیس – تام مک‌گراث و رمزی ان نیتو
  • نان‌آور – نورا تومی و آنتونی لئو
  • فردیناند – کارلوس سالدانها
  • فینسنت دوست‌داشتنی – دوروتا کوبیلا، هیو ولشمن و ایوان مکتگارت

بهترین فیلم خارجی‌زبان : یک زن شگفت‌انگیز (شیلی) به زبان اسپانیایی – به کارگردانی سباستین للیو

سایر نامزد ها :

  • توهین (لبنان) به زبان عربی – به کارگردانی زیاد دویری
  • بی‌عشق (روسیه) به زبان روسی – به کارگردانی آندری زویاگینتسف
  • در جسم و روح (مجارستان) به زبان مجاری – به کارگردانی ایلدیکو انیدی
  • مربع (سوئد) به زبان سوئدی – به کارگردانی روبن اوستلوند

بهترین مستند : ایکاروس – برایان فوگل و دن کوگان

سایر نامزد ها :

  • آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی‌شدن – استیو جیمز، مارک میتن و جولی گولدمن
  • چهره‌ها، روستاها – آنیس واردا، جی‌آر و رزالی واردا
  • آخرین مرد در آلِپو – فارس فیّاد، کریم عابد و سورن استین جاسپرسن
  • جزیره مستحکم – یانس فورد و جاسلین بَرنس

بهترین مستند کوتاه : بهشت راه‌بندانی در خیابان ۴۰۵ است – فرانک استیفل

 سایر نامزد ها :

  • ادیت+ادی – لورا چکووِی و توماس لی رایت
  • هرو (ئ) ین – اِلِین مک‌میلیون شلدون و کرین شلدون
  • مهارت چاقو – توماس لنون
  • توقف ترافیک – کِیت دِیویس و دیوید هِلبرونر

بهترین فیلم کوتاه : کودک خاموش – کریس اورتون و ریچل شنتون

سایر نامزد ها :

  • دکابل ابتدایی – رد ون دایک
  • ساعت یازده – درین سییل و جاش لاوسون
  • برادر زادهٔ من اموت – کوین ویلسون جونیور.
  • همهٔ مردم/همهٔ ما – کاتجا بنرات و توبیاس روزن

بهترین پویانمایی کوتاه : بسکتبال عزیز – گلن کین و کوبی برایانت

سایر نامزد ها :

  • مهمانی در باغ – ویکتور کِر و گابریل گراپرون
  • لو – دِیو مالینز و دانا ماری
  • فضای منفی – مکس پارتر و رو کوئوتا
  • شورش قافیه‌ها – جیکوب شیو و جَن لکاور

بهترین موسیقی فیلم : شکل آب – الکساندر دسپلا

سایر نامزد ها :

  • دانکرک – هانس زیمر
  • رشته خیال – جانی گرینوود
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای – جان ویلیامز
  • سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری – کارتر برول

بهترین ترانه : «مرا به یاد بیاور» از کوکو – موسیقی و ترانه از کریستن اندرسون-لوپز و رابرت لوپز «راز عشق» از مرا با نامت صدا کن– موسیقی و ترانه از سوفیان استیونز

سایر نامزد ها :

  • » این منم» از برترین شومن – موسیقی و ترانه از بنج پاسک و جاستین پاول
  • »برای چیزی برخیز» از مارشال – موسیقی از داین وارن؛ ترانه از کامن و وارن
  • «رودخانهٔ مقدس» از گل‌گرفته – موسیقی و ترانه از مری جی. بلایژ، رافائل صدیق و تورا استینسون

بهترین تدوین صدا : دانکرک – ریچارد کینگ و الکس گیبسون

سایر نامزد ها :

  • بیبی راننده – ژولیان اسلاتر
  • بلید رانر ۲۰۴۹ – مارک مانگینی و تئو گرین
  • شکل آب – ناتان روبیتایل و نلسون فرییرا
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای – متیو وود و رن کلایس

بهترین صداگذاری : دانکرک – مارک وینگارتن، گرگ لانداکر و گری اِی. ریزو

سایر نامزد ها :

  • بیبی راننده – ژولیان اسلاتر، تیم کاواجین و مری اچ. الیس
  • بلید رانر ۲۰۴۹ – ران بارلت، داگ همفیل و مک روث
  • شکل آب – کریستین کوک، برد زورن و گلن گاتیر
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای – دیوید پارکر، مایکل سمانیک، رن کلایس و استوارت ویلسون

بهترین طراحی صحنه : شکل آب – طراح صحنه: پاول دنهام اوستربری؛ تنظیم دکوراسیون: شِین وایئو و جف مِلوین

سایر نامزد ها :

  • دیو و دلبر – طراح صحنه: سارا گرینوود; تنظیم دکوراسیون: کتی اسپنسر
  • بلید رانر ۲۰۴۹ – طراح صحنه: دنیس گسنر; تنظیم دکوراسیون: الساندرا کوئرزولا
  • تاریک‌ترین لحظات – طراح صحنه: سارا گرینوود; تنظیم دکوراسیون: کتی اسپنسر
  • دانکرک – طراح صحنه: ناتان کرولی؛ تنظیم دکوراسیون: گری فتیس

بهترین فیلمبرداری : بلید رانر ۲۰۴۹ – راجر دیکینز

سایر نامزد ها :

  • تاریک‌ترین لحظات – برونو دل‌بونل
  • دانکرک – هویته ون هویتما
  • گل‌گرفته – ریچل موریسون
  • شکل آب – دن لاستن

بهترین گریم و آرایش مو : تاریک‌ترین لحظات – کاژیرو شوجی، دیوید مالینوفسکی و لوسی سیبیک

سایر نامزد ها :

  • ویکتوریا و عبدل – دنیل فیلیپس و لو شپرد
  • اعجوبه – آرین تیوتن

بهترین طراحی لباس : رشته خیال – مارک بریجز

سایر نامزد ها :

  • دیو و دلبر – جکلین دورن
  • تاریک‌ترین لحظات – جکلین دورن
  • شکل آب – لوییز سکویرا
  • ویکتوریا و عبدل – کنسولتا بویل

بهترین تدوین : دانکرک – لی اسمیت

سایر نامزد ها :

  • بیبی راننده – پل مکلیس و جاناتان آموس
  • من تونیا هستم – تاتیانا اس. ریگل
  • شکل آب – سیدنی وولینسکی
  • سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری – جان گریگوری

بهترین جلوه‌های تصویری : بلید رانر ۲۰۴۹ – جان نلسون، گرد نفزر، پل لمبرت و ریچارد آر. هوور

 سایر نامزد ها :

  • نگهبانان کهکشان بخش ۲ – کریستوفر تاونسند، گای ویلیامز، جاناتان فاوکنر و دن سودیک
  • کونگ: جزیره جمجمه – استفن روزنباوم، جف وایت، اسکات بنزا و مایک میناردوس
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای – بن موریس، مایک مالهالند، نیل اسکنلان و کریس کُربولد
  • جنگ برای سیاره میمون‌ها – جو لِتری، دنیل بارِت، دن لمون و جوئل ویست

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *